کاربردهای بخش لیزر

(1)

ابزار و یراق آلات

حک آرم و اسم تولید کننده یا فروشنده روی هرگونه ابزار و یراق آلات فلزی و غیر فلزی در هرقسمت از ابزار با ظرافت بسیار بالا و ماندگاری همیشگی

نمایش نمونه کارها


(2)

برش پارچه با لیزر

در توليد مصنوعات پارچه ای یا چرمي مانند كيف، كفش، دستكش، انواع البسه چرمي، روكش مبلمان و غيره بعضا نياز به برش‌هاي زياد متعدد وجود دارد. در حال حاضر اين برش ها غالبا به روش سنتي و از طريق دست يا دستگاه هاي ساده برش صورت مي‌گيرد. اما در روش هاي سنتي امكان برش طرح هاي بسیار پيچيده و ظريف وجود ندارد، در صورتي كه با استفاده از دستگاه‌هاي ليزر مي توان طرح هاي بسيار پيچيده را نیز برش داد.

نمایش نمونه کارها


(5)

پلاک سازی

کارگاه پلاک سازی تلاش با داشتن مجهزترین دستگاه های حک و برش لیزر فلز و غیرفلز قادر به ساختن انواع پلاک های فلزی و غیر فلز به صورت برجسته و توگود یا به صورت چاپ تمام رنگی با متریال هایی از قبیل استیل ، آلومینیوم ، برنج ، پلکسی ، مولتی استایل و ... می باشد که میتوان در مصارفی از قبیل : پلاک برای شناسایی سازنده انواع درب های اتوماتیک پلاک رر یت آسانسور پلاک شناسنامه تجهیزات و دستگاه ها پلاک های لزی نصب شده بر روی ماشین های اداری پلاک های نصب شده بر روی مبلمان اداری پلاک شماره مورد استفاده در واحدهای پرورش دام و ...

نمایش نمونه کارها


(4)

پلکسی گلاس

پلكسی گلاس با اسامي مختلفی ناميده می شود كه عبارتند از: طلق ، اكريليك ، پلی اكريليك و پلكسی. اين ماده به خاطر زيبايي ، مقاومت ، سبكی و شفافيت در سال هاي اخير در زمينه های مختلف كاربردهای متنوعی پيدا كرده است. این ماده به دلیل تنوع محصول و تشابه برخی از آنها به شیشه کاربردهای وسیعی را در این صنعت دارد حکاکی برروی این ماده به صورت لایه برداری از عمق ٠۵/٠میلیمتر تا ۱٠ میلیمتر می باشد. دستگاه های لیزری می توانند با دقت بسیار بالایی بر روی پلکسی گلاس حکاکی کنند. با این دستگاه ها نه تنها می توان متن و نقوش را روی پلکسی حکاکی کرد، بلکه حتی می توان تصاویر را نیز حکاکی نمود.

نمایش نمونه کارها


(1)

تابلوسازی

امکان حکاکی و برش لیزر بر روی تابلوهای فلزی و غیر فلزی مانند قطعات پلکسی گلاس ، استیل ، چوب و.. با دستگاه های لیزری وجود دارد که کاربرد زیادی در تابلوهای سردرب مغازه ها ، اماکن اداری، نمایشگاهی، تابلوی اعلانات جهت اطلاع رسانی طبقات و عنوان ها ( مانند : مدیریت ، قسمت فروش ، واحد بازاریابی و...) پیدا کرده است. با این دستگاه ها می توان ظرافت و دقت بالایی را در حکاکی و برش بر روی انواع تابلو ها ارائه نمود.

نمایش نمونه کارها


(2)

تبلیغات و هدایای تبلیغاتی

از مهم ترین موارد کاربرد دستگاه های برش وحکاکی لیزری، ساخت یا آماده سازی کالاهای تبلیغاتی یا هدایای تبلیغاتی است. در حوزه صنعت تبلیغات، استفاده از دستگاه های لیزری عمدتا برای حکاکی اشکال و متون بر روی هدایای تبلیغاتی است.شاید بتوان گفت اصلی ترین علل استفاده از لیزر برای مارک زدن کالاهای تبلیغاتی، ظرافت حکاکی لیزری و سرعت انجام آن باشد. با استفاده از دستگاه های لیزری مخصوص غیرفلزات می توان روی طیف وسیعی از مواد، عمل حکاکی یا مارک زنی را انجام داد. مواد قابل حکاکی توسط لیزر انواع پارچه های نازک و ضخیم، انواع چرم طبیعی و مصنوعی، انواع سنگ قیمتی، سراميك، كاشی، كريستال، شیشه، لاستيك، پلاستيك، پلکسی گلاس، چوب، ام دی اف و سایر غیر فلزات. موارد متعارفی که از دستگاه های حکاکی لیزری برای آماده سازی هدایای تبلیغاتی استفاده می شود عبارتند از: - حکاکی آرم یا نام و شماره تلفن شرکت ها بر روی خودکارهای تبلیغاتی ، جاکلیدی یا جاسوئیچی های تبلیغاتی ، ساعت های تبلیغاتی رومیزی یا دیواری ، ماشین حساب، پد ماوس، جعبه، لیوان، ماگ و ... .

نمایش نمونه کارها


(4)

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی از جمله صنایعی است که می توان لوگو ، آرم ، سریال و بارکد را روی آنها حکاکی کرد . تا هم از جعل آنها جلوگیری نمود و هم آنها را ردگیری کرد . حک لیزری ابزارها یا تجهیزات و لوازم پزشکی در دنیا کاملا مرسوم است، زیرا روشی که برای حک مارک یا متن بر روی این اقلام استفاده می شود باید واجد ویژگی های زیر باشد: • بادوام. برخی از ابزار و لوازم پزشکی در معرض شستشوی مکرر هستند یا به طور مداوم با انواع محلول ها در تماسند. به همین خاطر طرح حک شده روی آن ها باید ماندگار بوده و تدریجا از بین نرود. • بهداشتی. استفاده از جوهر برای چاپ بر روی ابزار پزشکی ممکن است در مواردی به خاطر ملاحظات بهداشتی امکانپذیر نباشد. • ظریف. بسیاری از مواقع مارک یا متنی که باید روی ابزار و تجهیزات پزشکی حک شود، ابعاد کوچکی دارد یا ظریف است. حک لیزری واجد تمامی این ویژگی هاست. حک لیزری کاملا بادوام است؛ به خاطر عدم استفاده از جوهر و عدم تماس با سطح کاملا بهداشتی است و آن چنان ظریف است که می تواند کاراکترهایی با ارتفاع 0.01 میلی متر را روی سطح حکاکی کند.

نمایش نمونه کارها


4

تندیس و لوح های یادبود

ساخت تنديس و لوح های يادبود ساخت تندیس و حکاکی طرح و نوشته بر روی انواع لوح ها و تندیس های همایش ها ، سمینارها و نمایشگاه های مختلف از جمله اصلی ترین کارهای بخش لیزر می باشد. کاربرد لیزردر تنديس و لوح های يادبود - حکاکی بر روی لوح ها و تندیس های یادبود مناسبتی (مذهبی، ملی ، ورزشی و ...) - حکاکی لوح و تندیس های تقدیر و تشکر - ساخت و حکاکی لوح و تندیس تقدیمی جهت نفرات برگزیده و ممتاز و ... مزایای لیزر - دقت و سرعت بالا - ظرافت بسیار بالای طرح ها و نوشته ها - تبدیل سریع و آسان طرح های اولیه به محصول نهایی

نمایش نمونه کارها


جواهرسازی

تاریخ ازدواج تان و اسم خود و همسرتان را درون حلقه ی ازدواج تان حک کنید. این دستگاه لیزر به طور خاص برای حکاکی انواع حلقه ، انگشتر ، پلاک ، گوشوره و ... از جنس طلا ، پلاتین ، تیتانیوم و غیره ساخته شده است. این دستگاه می تواند بر روی سطح داخلی و خارجی این اقلام ، کلمات یا نقوش راحکاکی نماید. از این دستگاه می توان برای حکاکی نقوش بر روی نگین های عقیق یا سایر سنگ های گران قیمت نیز استفاده نمود. علاوه بر این موارد ، از دستگاه می توان برای حکاکی طیف وسیعی از قطعات فلزی دیگر نیز استفاده نمود. مواد قابل حکاکی: انواع فلزات گران قیمت مانند طلا ، نقره ، تیتانیوم ، پلاتین و سایر فلزات و انواع غیر فلزات موارد کاربرد اصلی: حکاکی حلقه های نامزدی و عروسی ، حکاکی نگین انگشتر ، حکاکی متن یا نقش بر روی دستبند و النگو ، حکاکی سنگ های گران قیمت و ... .

نمایش نمونه کارها


(6)

حکاکی و برش چرم با لیزر

در توليد مصنوعات پارچه ای یا چرمي مانند كيف، كفش، دستكش، انواع البسه چرمي، روكش مبلمان و غيره بعضا نياز به برش‌هاي زياد متعدد وجود دارد. در حال حاضر اين برش ها غالبا به روش سنتي و از طريق دست يا دستگاه هاي ساده برش صورت مي‌گيرد. اما در روش هاي سنتي امكان برش طرح هاي بسیار پيچيده و ظريف وجود ندارد، در صورتي كه با استفاده از دستگاه‌هاي ليزر مي توان طرح هاي بسيار پيچيده را نیز برش داد. ضمنا هنگام برش پارچه یا چرم با ليزر مي توان چندين لایه چرم یا پارچه را بر روي هم قرار داده و همزمان برش داد.

نمایش نمونه کارها


(3)

چوب

دقت و ظرافت دستگاه های لیزر به حدی است که می تواند تصویر موجود در یک فایل کامپیوتری را بر روی یک سطح چوبی با کیفیت بالا حکاکی کند. این ویژگی باعث شده است که از این دستگاه ها برای تهیه عکس های یادگاری و هدیه های سفارشی برای مناسبت های خاص استفاده شود.این دستگاه ها کاربردهای متنوعی در صنعت چوب دارند که فهرست کردن تمام این کاربردها مقدور نیست، زیرا افراد خلاق می توانند موارد دیگری را نیز به این فهرست اضافه کنند.
نمایش نمونه کارها


(1)

حکاکی جلد سررسید و دفاتر

حکاکی انواع مختلف جلدهای سررسید ، دفتر تلفن ، دفتر یادداشت ، ارگانایزر و پوشه های پلاستیکی پاپکو ، آناکو و ... با طیف وسیعی از انواع متریال های مختلف مانند سلفنی ، چرم ، جیر ، گالینگور ، انواع ترمو، PVC ، پارچه ای ، چوبی ، یوف ، ماموت و غیره. جلدهای سررسید با توجه به تنوع زیادی که دارد می توان روی اکثر آنها هرنوع طرح و نوشته ای را حک کرد که این روش مزایای زیادی نسبت به همه نوع چاپ دارد . برخی از این ویژگی ها عبارتند از: کیفیت و دقت بسیار زیاد حک لیزر در نتیجه وضوح کامل و زیبای متن و طرح ماندگاری همیشگی بدون افت کیفیت نسبت به چاپ سیلک و طلاکوب قابلیت حکاکی همه نوع جلد سررسید ( سلفنی ، چرم ، جیر ، گالینگور ، انواع ترمو، PVC ، پارچه ای ، چوبی ، یوف ، ماموت و ... ) عدم نیاز به ساخت کلیشه یا شابلن در نتیجه مرغوم به صرفه بودن نصبت به سایر چاپ ها سرعت چاپ لیزری خیلی بالاتر ( در صورت نیاز ضروری حتی همان لحظه قابل انجام است ) قابلیت انجام حک 1 عدد نمونه و پس از تایید مشتری حک بقیه سفارش حک در بعضی از سررسیدها به صورت برجسته و در بعضی دیگر به صورت فرورفته بسته به نوع جنس سررسید انجام می شود.

نمایش نمونه کارها


(1)

حکاکی قطعات الکتریکی و الکترونیکی

یکی از مهم ترین کاربردهای دستگاه های لیزر در صنعت الکترونیک، حکاکی بر روی قطعات الکترونیکی است. به خاطر سرعت و دقت بالای دستگاه های لیزری، تعداد زیادی از قطعات الکترونیکی با استفاده از این دستگاه ها حکاکی می شوند. برخی از انواع قطعات الکترونیک که توسط این دستگاه ها حکاکی می شوند عبارتند از: • ترمینال یا سرسیم ها • حافظه های کارتی • آی سی ها • صفحه کلید کامپیوتر • صفحه گوشی های موبایل • و هرنوع قطعه الکترونیکی دیگر

نمایش نمونه کارها


2

دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین کاربردهای دستگاه های لیزر در صنعت الکترونیک، حکاکی بر روی قطعات الکترونیکی است. به خاطر سرعت و دقت بالای دستگاه های لیزری، تعداد زیادی از قطعات الکترونیکی با استفاده از این دستگاه ها حکاکی می شوند. برخی از انواع قطعات الکترونیک که توسط این دستگاه ها حکاکی می شوند عبارتند از: • ترمینال یا سرسیم ها • حافظه های کارتی • آی سی ها • صفحه کلید کامپیوتر • صفحه گوشی های موبایل • و هرنوع قطعه الکترونیکی دیگر

نمایش نمونه کارها


(4)

سنگ

سنگ يکی از بهترين مواد اصلی است که حک ليزری روی آن از نمای خاصی برخوردار است. انواع سنگ هایی که کاملا شفاف و به رنگ تيره هستند مانند گرانيت، مرمر يا بازالت بهترين نتيجه را در حکاکی ليزری مخصوصا حک تصوير می دهند. این نوع دستگاه لیزر به طور خاص برای حکاکی و خصوصا برای حکاکی انواع سنگ مانند سنگ مزار، سنگ تزیینی شومینه، سنگ های یادبود، سنگ های مورد استفاده در لابی هتل ها و ... مناسب است. امکـان حکـاکـی بـه صـورت لایـه بـرداری بسیـار ضعیـف تـا عمـق ۱ میلیمتر است که به راحتی و با فرستادن عکس از طریق کامپیوتر به دستگاه، عکسی شفاف و با کیفیت عالی در اختیار خواهید داشت. دستگاه های ليزری می توانند تصاوير افراد يا مناظر را با ظرافت و زيبايی خيره كننده ای بر روی سنگ حكاكی كنند.

نمایش نمونه کارها


(4)

حکاکی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی

به خاطر ظرافت، ماندگاری و زیبایی حکاکی لیزری، بسیاری از سازندگان شیرآلات بهداشتی، مارک یا نام خود را با لیزر بر روی شیرآلات حکاکی می کنند. مارک زنی یا چاپ لیزری شیرآلات ممکن است در کارخانه یا توسط پیمانکار خارج از کارخانه انجام شود. حکاکی لیزری شیرآلات می تواند بر روی هر یک از قسمت های رویی، جانبی یا زیرین انجام شود. حکاکی لیزری با دقتی در حد 0.005 میلی متر انجام می شود و نتیجه حکاکی مشابه چاپی عالی است با این تفاوت که جوهری استفاده نشده و طرح حک شده ماندگاری بسیار خوبی دارد.

نمایش نمونه کارها


(1)

حکاکی شیشه ، آینه و ظروف شیشه ای

معمولا از دستگاه های لیزر برای حکاکی شیشه استفاده می کنند. حکاکی روی شیشه می تواند برای مقاصد تزئینی یا حک کردن مارک یا لوگو و مانند این ها باشد. حتی سازندگان آسانسور نیز می توانند مشخصات و تذکرات خود را به جای ساخت پلاک مستقیما بر روی آینه آسانسور با ظرافت بسیار بالا حک کنند.

نمایش نمونه کارها


(1)

لیزر در صنایع دستی

کسانی که محصولات صنایع دستی را برای فروش تولید می کنند، در موارد متعددی می توانند از یک دستگاه لیزری برای بهبود کار خود استفاده کنند.

نمایش نمونه کارها


(3)

قطعات لوکس و فانتزی

کسانی که محصولات صنایع دستی را برای فروش تولید می کنند، در موارد متعددی می توانند از یک دستگاه لیزری برای بهبود کار خود استفاده کنند.

نمایش نمونه کارها


(12)

کارت عروسی

کسانی که محصولات صنایع دستی را برای فروش تولید می کنند، در موارد متعددی می توانند از یک دستگاه لیزری برای بهبود کار خود استفاده کنند.

نمایش نمونه کارها


(1)

حکاکی و برش كاغذ و مقوا

دقت و ظرافت برخی از دستگاه های لیزر به حدی است که می تواند حکاکی تصویر و نوشته را بر روی کاغذ ، مقوا، مقوای ماکت و ... به صورت لایه برداری بسیار ظریف با دقت و ظرافت بسیار عالی انجام دهد. برش مقوا با لیزر در جهت جعبه سازی دارای ویزگی ها و کاربردهای بسیار مفیدی است که میتوان گفت در صنعت جعبه سازی نیاز به ساخت قالب های برنده فلزی است که هم گران قیمت و هم زمان بر است اما برش لیزر طرح برش قالب مورد نظر را مستقیما و به سرعت از کامپیوتر بر روی مقوا برش میدهد و ساخت جعبه را بسیار آسان و سریع می کند که البته این روش بیشتر در تیراژهای پایین صورت می گیرد.

نمایش نمونه کارها


(10)

حکاکی لاستیک یا پلاستیک

حکاکی لاستیک یا پلاستیک فرآيند حک ورقه هاي لاستيكی در صنايع مختلفی وجود دارد. در روش های سنتی برای حک در تيراژ بالا از قالب های مختلف فلزی استفاده می شود. طراحی و ساخت قالب نيز زمان قابل توجهی می برد. با استفاده از دستگاه های حک ليزری می توان به سرعت طرح را روی محصول لاستیکی حکاکی نمود. کاربرد لیزر در حکاکی لاستیک - حکاکی واشرهای آب بندی (مانند واشرهای سرسيلندر) -حک برچسب های لاستيكی -حکاکی روكش های لاستيكی و ...

نمایش نمونه کارها


(6)

مارک و سریال زنی قطعات صنعتی

مارک و سریال زنی قطعات قابلیت حک بر روی انواع فلزات و غیرفلزات با اشکال متنوع قطعات مانند استوانه ای، دایره ای ، سطوح تخت و همچنین جهت حک قطعات خودرو، حک پلاک، حک مشخصات فنی، حک شماره سریال برروی قطعات ، حک بارکد، حک شاسی خودروها، حک اتصالات و ... از جمله ویژگی های بسیار پرکاربرد و ممتاز صنعت لیزر می باشد.

نمایش نمونه کارها


(13)

معرق کاری

معرق کاری زمانبرترین بخش معرق کاری، کشیدن طرح برش روی ورقه های چوبی و برش آن ها با اره مویی است. با وجود دستگاه های لیزر دیگر نیازی به کشیدن طرح برش نیست و عملیات برش هم به طور خودکار و بسیار دقیق (با دقت 0.01 میلی متر ) توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود. در واقع با وجود این دستگاه ها، می توان تابلوهای معرق را به صورت انبوه تولید کرده و به فروش رساند. برای کار با دستگاه های لیزر، کافی است که طرح برش که روی یک کاغذ است اسکن شده و تبدیل به یک فایل کامپیوتری شود یا این که توسط نرم افزارهای طراحی مانند کرل، فایل برش طراحی شود. بقیه کار، تنها قرار دادن ورقه زیر دستگاه و انجام تنظیماتی ساده برای انجام برش است. وقتی دستگاه های لیزری، تا این حد ساخت تابلوهای معرق را ساده می کنند، به راحتی می توان انواع قطعات تزئینی معرق را برای نصب بر روی در های چوبی، میزهای چوبی، بوفه و سایر محصولات چوبی تولید نمود و در بازار عرضه کرد. مزایای معرق کاری با لیزر - دقت و ظرافت بالای برش که در معرق کاری بسیار مهم است - امكان برش طرح های بسيار پيچيده و ظريف با سرعت بالا - تبديل سريع و آسان طرح هاي اوليه به محصول نهايی - عدم ايجاد خاك اره و سطح برش خورده صاف - كاهش ضايعات ورقه های چوبی به خاطر استفاده از كامپيوتر برای برش

نمایش نمونه کارها


(4)

ملزومات آشپزخانه

معرق کاری زمانبرترین بخش معرق کاری، کشیدن طرح برش روی ورقه های چوبی و برش آن ها با اره مویی است. با وجود دستگاه های لیزر دیگر نیازی به کشیدن طرح برش نیست و عملیات برش هم به طور خودکار و بسیار دقیق (با دقت 0.01 میلی متر ) توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود. در واقع با وجود این دستگاه ها، می توان تابلوهای معرق را به صورت انبوه تولید کرده و به فروش رساند. برای کار با دستگاه های لیزر، کافی است که طرح برش که روی یک کاغذ است اسکن شده و تبدیل به یک فایل کامپیوتری شود یا این که توسط نرم افزارهای طراحی مانند کرل، فایل برش طراحی شود. بقیه کار، تنها قرار دادن ورقه زیر دستگاه و انجام تنظیماتی ساده برای انجام برش است. وقتی دستگاه های لیزری، تا این حد ساخت تابلوهای معرق را ساده می کنند، به راحتی می توان انواع قطعات تزئینی معرق را برای نصب بر روی در های چوبی، میزهای چوبی، بوفه و سایر محصولات چوبی تولید نمود و در بازار عرضه کرد. مزایای معرق کاری با لیزر - دقت و ظرافت بالای برش که در معرق کاری بسیار مهم است - امكان برش طرح های بسيار پيچيده و ظريف با سرعت بالا - تبديل سريع و آسان طرح هاي اوليه به محصول نهايی - عدم ايجاد خاك اره و سطح برش خورده صاف - كاهش ضايعات ورقه های چوبی به خاطر استفاده از كامپيوتر برای برش

نمایش نمونه کارها